Sjezdovky na Hochfichtu

Skiareál Hochficht nabízí svým návštěvníkům přesně 20,8 km sjezdových tratí, od modré až po černou, tedy pro začátečníky, až zkušené lyžaře. Sjezdovky jsou mezi sebou vzájemně propojené, můžete tak plynule přejíždět mezi jednotlivými vrcholy areálu – Hochficht – 1338 m, Reischelberg – 1281 m, Zwieselberg – 1163 m.

Jaké sjezdovky zde najdete?

Standardabfahrt – 2 km dlouhá sjezdovka, na které se v minulosti jezdil FIS Evropský pohár. Výškový rozdíl této sjezdové tratě činí 404 m.

Schönbergabfahrt – jde o mírný 1 km dlouhý úsek, který kopíruje hranice České republiky. Následuje náročnější přírodní část, která vás dovede ke sjezdovce Standardabfahrt.

Stierwiese – poklidná modrá sjezdová trať o délce 3,4 kilometrů, která se ve spodní části rozděluje na modrou a červenou. Vhodná pro začínající lyžaře či pro ty, kteří se rádi během lyžování kochají krajinou.

Hochwaldabfahrt – sjezdovka dlouhá 1,7 km vede slunnou částí areálu. Jedná se úsek s krásnou krajinou.

Reischlbergabfahrt – kvalitní 1,6 km dlouhá sjezdovka určená spíše pro zkušenější lyžaře

Wenzlwiese – mírnější sjezdová trať s osvětlením pro využití k večernímu lyžování

Rehberg – sjezdovka o délce 1,2 kilometrů spojuje centrum Hochfichtu s vrcholem Zwieselberg. Tuto trať využívají především začátečníci a děti.

Zwieselbergabfahrt – další FIS trať o délce 1,5 km je využívána k obřímu a klasickému slalomu.

Zwieselberg Family – jak už název napovídá, tato sjezdovka je vhodná především pro začínající lyžaře či pro rodiny s dětmi. Na vrcholu sjezdovky se naskýtá nádherný panoramatickým výhledem.

Schwarzenbergabfahrt – pěkná sjezdovka o délce 1,4 kilometrů. Trať disponuje dostatečnou šířkou, díky čemuž si lyžování hezky vychutnáte.